Skupina Sweet Potato Pie /USA/

Norwood Katie Springer, Albemarle Sandy Whitley, Tori Jones, Sonya Stead, Crystal Richardson a Madeleine Baucom vystupují jako Sweet Potato Pie.

Pro obyvatele Albemarle Sandy Whitley znamená sladký bramborový koláč mumore než tradiční sváteční dezert užívaný při díkůvzdání nebo na Vánoce.

Od roku 2011 je Whitley součástí Sweet Potato Pie, zcela ženské skupiny v Severní Karolíně, známé pro svůj jedinečný zvuk, označované jako „sweetgrass“ - směs Americana, bluegrass, country a evangelia.

Whitley hraje na basu, zatímco její neteř Katie Springer, z Norwood, hraje na housle, mandolínu a clawhammer banjo. Mezi další členy patří Sonya Stead (kytara), Crystal Richardson (banjo), Tori Jones (housle) a Madeleine Baucom (kytara).

Whitley řekla, že skupina je známá svými zábavnými show a výraznými harmoniemi.

Whitley, skupina je původně vytvořená v roce 2000 Steadem, je Sweet Potato Pie nejdelší hrající ženskou kapelou v zemi.

Whitley vyrostla v hudební rodině - její otec ji a její sestry se naučily hrát na nástroje a zpívat. Ona a její rodina stále hrají na místních událostech v celém kraji.

Obyvatelka Albemarle Sandy Whitley hraje na basu ve skupině Sweet Potato Pie.

 Trénuje každý týden v Seagrove a vystupuje po celém státě a v dalších oblastech podél východního pobřeží a Středozápadu. V prosinci má skupina čtyři představení, z nichž tři jsou v Severní Karolíně.

"Cestujeme všude, kam se můžeme dostat, abychom si zahráli," řekla.

Jeden z těch prosincových představení slibuje, že bude nezapomenutelný. V sobotu v Bílém domě si zahrají vánoční písně jako soukromou akci Holiday Open House, kterou pořádá výkonná kancelář prezidenta. Stead poslal žádost, doplněný videem o vánoční show skupiny minulý rok.

Když skupina poprvé zjistila, že budou vystupovat v Bílém domě, „mysleli jsme si, že je to podvod,“ řekla Whitley.

Kapela vydala osm alb, přičemž poslední letos vyšlo „Bittersweet“. Album, které se zaměřuje na to, jak život je cesta plná vzestupů a pádů, obsahuje 10 písní včetně mnoha originálů.

Její oblíbenou součástí bytí v kapele je kamarádství a podpora, která existuje mezi členy.

"Všichni jsme vycházeli opravdu dobře, což je docela zásadní," řekla. "Všichni děláme to, co je pro kapelu nejlepší, aby hudba zněla nejlépe." Všichni se prostě milujeme jako sestry. “

Pokud jde o jedinečné jméno?

Po vzniku kapely byl Stead, který byl v té době těhotný, vždy hladový. Po mnoha volbách byl název sladký bramborový koláč vybrán jako název skupiny nad pahýlovými chitliny, řekla Whitley. Řekla, že Stead chtěl jméno „, díky kterému se usmíváš.“

Další bonus jména: Kapela je sponzorována N.C. Sweet Potato Growers a podle webové stránky skupiny byla jejich hudba vybrána v roce 2015 pro použití v základních třídách, aby studenty naučila zemědělským plodinám v Severní Karolíně. Styl a hudba hry Sweet Potato Pie jsou také součástí středoškolských hudebních osnov po celém státě.

https://www.sweet-potato-pie.com/

 

 

Skupina NC band /USA/
Obyvatelka Albemarle Sandy Whitley hraje na basu  skupiny Sweet Potato Pie.