Malina Brothers 2019

Malina Brothers vyrážejí na turné a chystají DVD
Karel Souček, 05. 01. 2019
Unikátní kapela Malina Brothers, kterou, jak název napovídá, tvoří bratři Malinové, konkrétně banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, plus kontrabasista Pavel Peroutka, vyráží na turné a chystá své první DVD.

Turné začíná 19. ledna v Červeném Kostelci a vyvrcholí dubnovým brněnským koncertem s legendou americké country music Charliem McCoyem a zpěvačkou Kateřinou García. Výsledkem koncertu, který se koná 24. dubna v brněnském Sono centru, pak bude DVD se zpěvníkem, které Malina Brothers v roce 2020 nadělí posluchačům k deseti letům svého působení na české hudební scéně.

Impuls ke společnému koncertu a natáčení DVD vzešel ze spolupráce obou zmíněných interpretů na předchozích albech Malina Brothers. „Často se nám stává, že se nás lidé po koncertech ptají, jestli budou nějaká společná vystoupení s Charliem nebo Katkou. Napadlo nás, že bychom mohli pozvat oba najednou, ze záznamu České televize vydat DVD a posluchačům tak výjimečný koncert zprostředkovat," vysvětluje houslista Josef Malina.

 

Oba hosté jsou uznávanými hudebníky v celosvětovém měřítku.Charlie McCoy je bez nadsázky nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku, natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash nebo Bob Dylan. „Už za hluboké totality nás americká country music ovlivňovala. Jedním z jejích nejvýznamnějších představitelů je právě Charlie McCoy. Nikdy se nám ani nezdálo o možnosti natáčet s hvězdou tohoto formátu,," říká kytarista Pavel Malina.

Dalším významným hostem je zpěvačka Kateřina García, která spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh). V současné době učí hispanistiku na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin. „SKatkou spolupracuji od roku 2001. Kromě posledního CD Malina Brothers jsme natočili dvě alba projektu Garcia, která byla nominována na žánrové ceny Anděl a album Sefardských písní v roce 2013," připomíná banjista a grafik Luboš Malina.