Karel Kvita - Wagon Krnov

Karel Kvita - Wagon Krnov

Kapelník country skupiny
1/ Jak dlouho spolu kapela hraje a kolik asi hráčů kapelou prošlo?

Protože kapela hraje teprve 8 let, tak to bylo asi jen 13 lidí. Byli jsme původně všichni ajznboňáci, proto ten název. Nyní už jsme kolejemi křtění pouze dva, ale o to líp nám to jde.
2/ Kolik skupin jsi vystřídal, než jsi zakotvil u Wagonu?

Jsme jedna z mála kapel, která nevznikla, ale byla založena. V Krnově tento žánr nikdy nebyl zastoupen a tak jsem se pro to osobně rozhodl něco udělat. Takže Wagon je moje kapela první, ale taky asi poslední.
3/ Tvůj oblíbený hudební nástroj?

Když jsem v minulosti poslouchal tradiční country a bluegrass, tak mě v mysli natrvalo zakotvil zvuk banja a taky houslí a dobra. Kupodivu se podařilo hráče na všechny nástroje, které k tomuto žánru patří, postupně v Krnově sehnat.
4/ Na kolik nástrojů jsi hrál a jaké?

Tady musím podotknout, že jsem začal velmi pozdě s aktivním hraním. Až po čtyřicítce (!). Hraju na foukačky a mandolínu.
5/ Proč hraji country hudbu a ne folklor.....

Country a bluegrass je taky folklor, nebo alespoň z něj vychází, i když úplně v jiné části světa. Jsem na tu muziku „naladěn". Ovšem, hlavně moravský folklor miluju.
6/ Jsi doma sám, jakou hudbu si pouštíš?

Tak to už je širší záběr. Kromě již výše zmíněného je to černé blues a jižanský rock. Ovšem, když mám „blbou náladu", může to být i klasika.
7/ Ze kterého méně známého festivalu country hudby máš nejlepší zážitek a proč by jsi jej doporučil čtenářům?

Pokud jsme hráli na nějaké přehlídce country a příbuzných žánrů, tak to bylo několikrát na Eldoradu v Sosnové u Horního Benešova. V minulosti jsem navštívil „Zahradu" a „Dostavník" v Mohelnici. Z poslední doby mám ovšem krásný zážitek z Loděnice v Děhylově, kde zahrála Druhá tráva s Charlie Mc Coyem. To byl nářez.
8/ Co vaši kapelu čeká v budoucnu?

Zimní období je bohaté na příležitost hraní v horských střediscích a na různých countrybálech. Chceme dost zásadně obnovit repertoár, ale nevím, jak to dopadne. Většinou už jsme dříve narozená generace. Ale uvidíme na jaře. To dělá divy i s dědkama.

Zpovědna s kapelníkem krnovské country kapely Wagon byla sepsána o přestávkách mezi hraním na tancovačce i skvělé poslechovce z cyklu „Country na horách" dne 27.12.2004 v penzionu Na Rychtě v Malé Morávce u Bruntálu.