FiddleStar nabízí karty Fiddle Device od Johna Hartforda Vloženo 9. listopadu 2020 Johnem Lawlessem

Zde je zajímavý nový výukový / motivační předmět pro houslisty a studenty houslí. A fanoušci zesnulého, skvělý John Hartford.

Ačkoli si mnoho lidí myslí o Hartfordu jako o hráči na banjo, což rozhodně byl, zasvětil svůj život také studiu houslí. Byl to pro něj vášnivý projekt a ponořil se hluboko do života a hudby mnoha raných bluegrassových houslistů. John se spřátelil s mnoha z těch, kteří byli stále kolem, a věnoval mnoho hodin svého času pochopení nuancí jejich hraní.

Ti, kteří ho znali nejlépe, si pamatují, že Hartford měl vždy u sebe kartičky, prázdné, aby zachytil jakýkoli druh inspirace, která by mohla zasáhnout, a další, na které psal nápady a techniky získané z jeho rozhovorů se svými houslovými idoly. Na tuto druhou dávku, kterou znovu zopakoval jako Fiddle Devices, se tyto karty uchovaly u kurátorů jeho panství.

Nyní byla sada 50 karet z této kolekce reprodukována a zabalena k prodeji a lze je zakoupit prostřednictvím Megan Lynch Chowning a jejího obchodu FiddleStar. Sada je krásně zabalená pro prezentaci dárků a obsahuje manifest Hartford Index Card Manifesto s Johnovým vysvětlením důvodu, který stojí za jeho kartami, a jak je můžete použít na své vlastní cestě s houslemi.

Karty zařízení John Hartford Fiddle se prodávají za 23 USD, včetně poštovného, na americké adresy a 41 USD na kanadské adresy.

Každý vážný fanoušek Hartfordu je bude chtít mít ve své hudební místnosti a ctižádostiví houslisté najdou toho, co je v Johnových úvahách osvítí.

Megan má jen omezený přísun těchto karet, které si zajistila po kampani Kickstarter, a je ráda, že jim bude nabízet k prodeji, dokud vydrží. www.bluegrasstoday.com