Českobudějovické Večery S v Divadle U Kapličky

Tisková zpráva - Českobudějovické Večery S v Divadle U Kapličky jdou do čtvrté sezóny, vystoupí ostřílení hudební matadoři i nová generace muzikantů

České Budějovice (20. 1. 2020) - Patronem čtvrtého ročníku unikátního hudebního cyklu koncertů Večery S se tentokrát stane legendární Dušan Vančura. Návštěvníky čeká letos opět osm Večerů S, první tóny zazní v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích v pátek 24. ledna 2020.

Název Večery S už čtvrtým rokem naznačuje, že se jedná vždy o večer strávený s někým. Podle hlavních pořadatelů Jardy Hnízdila a skupiny Spolektiv, jde o cyklus, který má za cíl se dlouhodobě zaměřit na hledání hudebních talentů a objevů z jižních Čech v žánrech folk, country a příbuzných žánrů. Stejný prostor ale dává i takzvaně ostříleným hudebním matadorům a bez nadsázky hudebním legendám.

„Jednou z takových legend je bezesporu Dušan Vančura, kterého znají posluchači ze Spirituál kvintetu a který už léta bydlí v obci Mirochov nedaleko Chlumu u Třeboně. Ten vystoupí se svojí skupinou Antikvartet hned v úvodním Večeru S 24. ledna a velice mě těší, že patronem se stane právě on,“ říká Jarda Hnízdil.

Dušan Vančura ke své spoluúčasti na Večerech S říká:

„Když jsem kývnul na patronství letošního ročníku Večerů S, nevěděl jsem pořádně, do čeho jdu, prostě jsem Jardovi Hnízdilovi věřil, že můžu přispět něčemu zajímavému a dobrému. Teď, když už o tom něco vím, jsem na své kývnutí pyšný. Ten projekt totiž stojí určitě za pozornost – vytváří prostor pro muzikanty, kteří to potřebují a kteří si to za svůj talent a píli určitě zaslouží. A totéž platí i pro žánr, kterému se cyklus věnuje, žánr hudby „o něčem“, kde textová složka je minimálně rovnocenná té hudební, to je mi taky moc sympatické. Stejně tak se mi líbí i spojení hudby s výtvarným uměním, k čemuž v Divadle U Kapličky dochází. A zdánlivá maličkost – pozvání na koncerty pro sestřičky z hospice – dodává celému projektu krásný lidský rozměr, a na to já slyším úplně nejvíc. Mé upřímné díky a obdiv všem, kteří svůj čas a úsilí věnují ušlechtilé věci."

Program jarní série:

- 24. ledna 2020: Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek

- 21. února 2020: Eliška Kotlínová s kapelou, Bohemiano, Killa Fettu

- 19. března 2020: Spolektiv, Pavel Kavka duo, Buczech

- 24. dubna 2020: Diva Gilea, Pavel Jarčevský, Pětník.