Bluegrass kapela SAKRAPES z Brna

Dnes představujeme Bluegrassovou kapelu SAKRAPES z Brna, tvoří již legendární muzikanti s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách tohoto žánru - Smutňáci, Trapeři, Uhlák, Vědro, Eben, Classic Newgrass Quartet, Blue Watter Mill Band a Poutníci. Tyto kapely působily na brněnské bluegrassové scéně v 70. a 80. letech 20. století.

Kapelu založila pětice zkušených hráčů v roce 2000 pod jménem KAKTUS a od roku 2004 hraje pod jménem SAKRAPES. Během jejího trvání prošlo kapelou několik muzikantů. Výměny se týkaly zejména postů basisty a banjisty.. Od roku 2013 už SAKRAPES hraje ve stabilní sestavě.

SAKRAPES vám nabídne tradiční bluegrassovou muziku, která vychází z původní hudby evropských přistěhovalců do USA.

Zvuk kapely je dán akustickými nástroji a čistým příjemně zbarveným vokálem. Muzikanti kapely vám předvedou brilantní instrumentální brejky, kompaktní doprovod s patřičným drivem a pestrý vokální projev 3 zpěváků v kapele.

Osou repertoáru kapely SAKRAPES jsou vybrané melodické písně jmenovaných brněnských kapel, písně v podobě "cover verzí" s vlastními texty, které vesměs vznikly překladem z tradičních originálů. Tyto skladby kapela nacvičila v průběhu svého trvání a většina z nich je zachycena na 2 CD, které kapela dosud vydala. Repertoár doplňují rychlé intrumentálky pro banjo, mandolínu, dobro a kytaru, v případě country bálů ještě známé skladby a evergreeny převzaté od interpretů americké a české country hudby a bluegrassu.

Kapela Sakrapes vystupuje v klubech a na festivalech, na tanečních zábavách a country bálech, na kulturních a sportovních akcích, na rautech. Zkrátka vąude tam, kde je vyľadován styl country & bluegrass.

DISKOGRAFIE:

NAVĚKY A DEN (2018)
Obsazení: Pavel Petrľela, Jiří Skryja, Vlastimil Smutný, Václav Vacek, Vítězslav Zeman
hosté: Jan Skryja, Matyáą Černý

BLUEGRASS PŘED NÁMI I PO NÁS (2007)
Obsazení: Jiří Pařez, Vladimír Povolný, Vlastimil Smutný, Miroslav Svoboda, Pavel Petrľela

email:   info@sakrapes.cztel.:   +420/604454367
email:   p.petrzela@seznam.cz tel.:   +420/603508572
email:   jiskrabk@tiscali.cz