Akce dne 9.7.2017

7. ROČNÍK - SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST

detail akce
Začátek akce: 7.7.2017
Konec akce: 9.7.2017

7. ROČNÍK - SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST
je věnován i památce Michala Tučněného k jeho nedožitým 70sátinám. Proto podmínkou pro přihlášené kapely a písničkáře je zazpívat při svém vystoupení jednu písničku Michala Tučného ve vlastním podání.

MICHAL TUČNÝ
Nekorunovaný král české country hudby, který během své téměř třicetileté hudební kariéry prošel skupinami Rangers, Greenhorns/Zelenáči, Fešáci, aby nakonec zakotvil u svých Tučňáků. Jeho písničky doslova zlidověly. Spolehlivě na ně dojde u každého táboráku, stále znějí v rozhlasovém éteru, vycházejí na kompaktních discích a dokonce je najdeme i ve školních učebnicích.
V březnu 1995 všechny tyto krásné písně osiřely. Ale ne nadlouho. Michalových „sirotků“ se ujali jeho fanoušci, kteří se od roku 1998 scházeli rok co rok v jeho milovaných Hošticích u Volyně, aby si je zde společně s Michalovými přáteli a kolegy zazpívali.
Významné jubileum si zaslouží i speciální místo pro vzpomínku .

Suchdolský country fest je dvoudenní soutěžní přehlídka písničkářů, country a folkových kapel. Smyslem festivalu je nabídnout i začínajícím písničkářům a skupinám zahrát si na plně technicky vybaveném pódiu před větším počtem diváků.

Vítěz každého bloku získá originální plaketu Suchdolského country festu. Pro diváky je festival přístupný za minimální vstupné. O nejlepším písničkáři či skupině rozhodují svými hlasy samotní diváci. Festival je přece pro diváky a kdo je nejvíc osloví, ten vítězí.

Hop Trop

detail akce
Začátek akce: 9.7.2017
Konec akce: 9.7.2017

Country limit club

detail akce
Začátek akce: 9.7.2017
Konec akce: 9.7.2017