Akce dne 7.7.2020

Budweiserová Irena

detail akce
Začátek akce: 7.7.2020
Konec akce: 7.7.2020

Dvorek plný písniček 7. července 2020

detail akce
Začátek akce: 7.7.2020
Konec akce: 7.7.2020

Dvorek plný písniček 7. července 2020

Dovolte, abych vám v první řadě poděkovala za bohatou účast na červnových Dvorcích a vzápětí vám představila svůj první červencový program ve dvorku Kavárny ČAS v Praze na Kampě. V úterý 7. července jím bude společný koncert Evy Blondýny Sukové a Nikol Fischerové s jejím doprovodným projektem Metanoia.

Představit písničkářku Nikol Fischerovou, vynikající autorku a interpretku vlastních písní, není žádná legrace. Na internetu je o ní jako o muzikantce pramálo zmínek a na YouTube ji prezentuje jen pár většinou hodně amatérských videozáznamů. Nikol je mladá dáma několika profesí, která se v umění věnuje, ať už jako muzikantka – autorka, zpěvačka a kytaristka, nebo jako herečka, raději praxi, než budování svého internetového profilu. Ale jako umělec se umí obklopit opravdovými esy. Současnou sestavu jejího projektu Metanoia tvoří houslistka HeLéN Rockhousle, jíž můžete znát jako vynikající instrumentalistku skupin Loukaband, Vokobere atd. Cajon pak obsluhuje Hanka Gasseldorferová, dlouholetá bubenice rockového Tanga Mirka Imricha a současná členka skupiny Slut. HeLéN, spolu s dalšími muzikanty hraje s Nikol i na jejím debutovém albu Nikol Fischerová – Projekt Metanoia z r. 2017, které je již rozebráno a děvčata připravují další.

Partnerkou této sestavě bude ve dvorku ČASu písničkářka Eva Blondýna Suková, stejně jako Nikol absolventka divadelní fakulty JAMU. Se svými „blond písněmi a verši“ a s kytarou vstoupila na hudební scénu teprve před pár lety a její současná obliba má velmi vzestupnou tendenci. Vzestupnou natolik, že Blondýna uvažuje o vydání debutového alba. Takto o něm píše na svém facebooku:
FAKT EXISTUJÍ!
Zjistila jsem neuvěřitelnou věc. Na světě existují lidé, kteří ještě nemají skvělou placku s nápisem Blondýna. Fakt! Zjistila jsem to tak, že jich doma máme strašnou hromadu. Těch placek, ne těch lidí! A to je šance, co si budeme povídat!
Napadlo mě totiž, že vám jako nabídnu ty placky, vy si je nadšeně koupíte, obohatíte svou image a obohatíte zároveň i mě. A já pak místo placek budu mít desku. A budeme všichni šťastní a veselí. Je to úplně skoro hithit kampaň, akorát trochu blond…
A pak, rozumíš, na tom zlatým Slavíkovi - všichni byste přišli, hezky do první řady. S plackama. To bude taková nádhera, že i božskej Kája v nebíčku dojetím zapláče...
Tolik Blondýna. Její text je sice mírně krácen, ale jsem přesvědčena, že i tak hezky poodhaluje její uměleckou duši a netřeba k tomu více dodávat. Snad jen to, že její skvostnou placku si budete moci na dvorku pořídit…

Ten dvorek najdete kousíček od Karlova mostu, za vraty v Míšeňské ulici č. 2 a kdyby se počasí rozhodlo postavit proti nám vstupte směle hned za rohem do Kavárny Čas v ulici U Lužického semináře č. 15, která je „mokrou variantou“ všech mých Dvorků plných písniček, které začínají vždy v 19:30. Děkuji vám za pozornost a moc se, spolu se všemi vystupujícími dámami, těším na setkání s vámi.

Neoficiální agentura ÚSMĚF

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/688787101909744/

Doktoři

detail akce
Začátek akce: 7.7.2020
Konec akce: 7.7.2020