Akce dne 20.1.2018

BLUEBELLS - 9. ročník country a bluegrassového festivalu

detail akce
Začátek akce: 20.1.2018
Konec akce: 20.1.2018

 BLUEBELLS - 9. ročník country a bluegrassového festivalu doprovázeného projekcí archivních bluegrasových nahrávek z historie severomoravské country scény a projekcí westernových filmů.Klub Parník Ostrava, 15-22-h, vstupné 150 kč.Vystoupí:BG STYL(Ostrava)

Ti někteří zasvěcení příznivci z vás už myslím dávno poznali, že BG Styl není zdaleka kapela ortodoxně jednostranně zaměřená na bluegrass - jak by mohl napovídat název kapely. Zůstává ale pravdou, že právě bluegrass určil původní směr seskupení na konci roku 1995, kdy Radim "Piškot" Duda  dal dohromady muzikanty za účelem hraní tradičních kousků.Jsou samozřejmě kapely o mnoho starší než ta naše, takže my možná se maličko lišíme jen tím, že kapela rozdává radost přes 21 let a k tomu již nějakých 19 let stále ve stejné sestavě: Libor Čenda Cenek , Láďa Duda , Aleš Zegzulka, Jirka Mitrych a  Kamil Medvěd Tománek. Než jsme se nakonec našli v BG  , tak jsme si všichni prošli několik jiných muzikantských štací.

BLUEREJ(Ostrava)  Po dlouholeté přestávce se opět setkali muzikanti bývalých ostravských skupin Modřina a Tyrkys (držitelé Porty). Jejich zaměření ze zpočátku striktně dodržovaného bluegrassového formátu se
skupina propracovala k vlastní autorské tvorbě a výborným sborovým vokálům. Přejatý původní repertoár zpívají anglicky, vlastní písně jsou česky. V současnosti je oblíbeným hostem na řadě
nejen bluegrassových festivalů. Obsazení skupiny: Jiří Zapletal - kytara, zpěv, Jan Meisel - mandolína, zpěv, Luboš Sedlák -housle, zpěv, Vladimír Sitko - banjo, zpěv, Luděk Beneš – kontrabas                                VRTÁCI(Český Těšín)  VRTÁCI vznikli v roce 1975, takže letos oslavují 42 let své existence. Na svém kontě mají dvě účasti na plzeňské Portě, jednu na EWOBu, mnoho festivalů, koncertů a country bálů. Hrají u nás, ale i v Polsku a na Slovensku. Na konci srpna každoročně organizují festival Bluegrass Džem. V současném složení hrají už více než dvacet let: Standa Feruga (mandolína, zpěv), Karel Karlos Kučera (basa, zpěv), Richard Kolda Dziubek (kytara, zpěv) a Ivan Honzák (banjo, zpěv).                                                                                                                                                                                                                                                Whiskey Before Breakfast(Ostrava)                 Ostravská bluegrassová kapela založena roku 2013 ze starých ostřílených muzikantů doplněná mladou modrou krví. Repertoár skupiny tvoří bluegrassové standardy, gospely a samozřejmě instrumentální skladby. Skupina zpívá jak v anglickém, tak českém jazyce. Účastní se významných festivalů v ČR i v zahraničí. Kapela hraje ve složení: Jirka Shellin Stehlík (banjo, zpěv), Vláďa Seydža Sýkora (housle, zpěv), Petr Langer (baskytara, zpěv), Honza Hejna (mandolína, zpěv) a Vláďa White Bílý (kytara, zpěv).

The Mc Millan´s Brothers (Frýdek-Místek)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Po více n-ež 30 letech se spolužáci z gymnázia ( tenkrát hrající pod názvem Červotoči) znovu sešli. Skupina hraje ve složení:  Aleš Mašín – kytara,  Pavel Juřena – banjo, Kamila Bodnárová – fiddle, Luboš Onderka – kontrabas a Zbyněk Kopecký – mandolína.                                                                                                                                                                                                                                                                               B.K.B. Trio (Ostrava Příležitostná mladá kapela hrající převážně ragtime složená z ostřílených muzikantů ostravských bluegrassových skupin.Banjo – Jirka Mitrych, Kytara – Milan Míček Janík, Basa – Kamil Medvěd Tománek Součástí festivalu budou projekce westernových filmů a archivních hudebních nahrávky severomoravských muzikantů.  Změna programu nepředpokládána, leč nevyloučena. Informace na tel: 705 007 805  Těším se na setkání. Zajac.

Dudas band

detail akce
Začátek akce: 20.1.2018
Konec akce: 20.1.2018