Akce dne 16.4.2019

Nové CD skupiny Lístek

detail akce
Začátek akce: 16.4.2019
Konec akce: 16.4.2019

Ahoj kamarádi,

s radostí bychom vám chtěli oznámit, že se nám po 15 letech podařilo vydat nové a dlouho očekávané CD nazvané Mezi mosty.

Toto CD si bude možno zakoupit buď na našem pražském křtícím koncertu 16.4. v divadle Gong, kam vás srdečně zveme, nebo pak až na Mohelnickém dostavníku.

Rádi bychom vám všem předali CD osobně, na koncertě, ale protože, jak mnozí vědí, Sylva očekává každým dnem narození druhého děťátka a ulovit si Cdčko touto cestou bude poměrně obtížné, je možno ho objednat na této naší e-mailové adrese a zašleme vám ho poštou.

Stejně tak ke konci tohoto týdne budeme rozesílat CDčka všem dobrodějům, co si zakoupili naší dobroděnku a kterým moc děkujeme.

Mějte se krásně a na brzkou shledanou se těší

Váš Lístek

TOM SMITH QUARTET v ŠOPĚ

detail akce
Začátek akce: 16.4.2019
Konec akce: 16.4.2019

19 hod

vstupenky v předprodeji na baru

Tom Smith je excelentní jazzový saxofonista, flétnista, klarinetista a klavírista se sídlem v Londýně, Tom je dvojnásobným finalistou prestižní soutěže „BBC Young Jazz Musician“ v letech 2014 a 2016. Již od útlého věku byl ponořen do hudby, začínal studiem klavíru a klarinetu a nakonec skončil u saxofonu, na flétnu a hoboj se naučil dokonce sám. Absolvoval kurz „Junior Jazz“ na Královské akademii hudby (Royal Academy of Music) a připojil se jako hráč k big bandu „National Youth Jazz Collective“. Nyní regulérně studuje na Královské akademii hudby (Royal Academy of Music). V současné době působí jako aktivní zástupce Národního mládežnického jazzového orchestru (www.nyjo.org.uk, National Youth Jazz Collective, zkratka NYJO), a hraje též s funky kapelou Earcandy (www.earcandylive.co.uk, volně přeloženo „Bonbónek pro uši“). Tom koncertuje pravidelně po celé Velké Británii se svými vlastními skupinami a jako sideman v jiných kapelách, stejně jako se účastní práce v mnoha dalších hudebních souborech, muzikálech a ve vzdělávacích dílnách (workshopech). Pan Smith je také velmi aktivní skladatel a aranžér, píše především pro své septeto a trio, ale také pro mnoho dalších různých a rozmanitých souborů, od skladeb pro saxofonové kvarteto až po sestavou rozsáhlé big bandy. Jedna z jeho úspěšných rozsáhlých kompozic byla vysílána na BBC4 a Radiu 3. Tom hrál již mnoho důležitých koncertů na impozantních místech: s Davem Hollandem a jeho newyorskou kapelou v dolní sněmovně (House of Commons,) s mládežníky z NYJO v horní sněmovně (House of Lords), hrál fúzi indické hudby a jazzu v Queen Elizabeth Hall a big bandový loncert s Davem Liebmanem v Royal Academy of Music.
Tom Smith ukázky: www.tomsmithsax.com/music + www.youtube.com/watch?v=cNGE-vFc6EU + www.youtube.com/watch?v=YyNnAxX8peU + www.youtube.com/watch?v=ZbzTJQ9BNqY
www.youtube.com/watch?v=0528gAa_xBE + www.soundcloud.com/tomsmithsax + Tomova funky parta: www.earcandylive.co.uk

 

Martin Čurda Juřík ZELENÁČOVA ŠOPA hudební a divadelní klub nekuřácká restaurace

www.sopa.cz  sopa@sopa.cz infotel. 603 240 882

Noví Kaskadéři

detail akce
Začátek akce: 16.4.2019
Konec akce: 16.4.2019