2. část Foto archivu 1.ročník Muzikantského campu Chopok - Kosodrevina

1 Zimný muzikantský camp 13.-15. ledna 2006 chata Kosodrevina – Nízke Tatry
 
 
     Přes stotřicet muzikantů a příznivců country, bluegrassu a folku všech věkových kategorií se potkalo na 1. Zimním muzikantském campu na chatě Kosodrevina v Nízkých Tatrách. Nápad Romana Áče z trnavské skupiny Country Team podpořil všemi silami provozní chaty Jožko Černý, který se svými kolegy vytvořil skvělé prostředí pro osobní setkání, výměnu zkušeností a obrovské kvantum muziky nejen slovenských, ale i českých a holandských hudebníků. 
     Zúčastnilo se kolem dvaceti kapel nebo jejich zástupců převážně bluegrassového zaměření. Některé již mají vybudované své jméno na žánrové scéně, např. Vodopád, Country Team, The Log, Křeni. Další se teprve dostávají do povědomí posluchačů nebo jde přetvářející se seskupení se značnými možnostmi, pro příklad Šidlo, Union City Grass, Czop a další. Folková skupina Hrnek ze Slezska byla vítanou bílou vránou, velký ohlas vzbudilo mladé slovensko-holanské bluegrassové seskupení Waterflow. Ani na další hudebníky nelze zapomenout, na sejšnech se projevovaly různé proudy, náhledy a hudební inspirace. Debatovalo se o hudbě jako takové, nástrojích, možnostech vývoje i o věcech lidských, na které není během roku čas.
     Na campu byla prezentována tématická DVD a CD - Bela Fleck, Tony Krischka, Bill Monroe, Dixie Chicks, Alison Kraus, kultovní film „Brother where are you“ s George Clooney a další lahůdky. Každý si mohl vybrat dle chuti a muzika zněla bez přestávek od rána do večera a od večera až do rána – živá i reprodukovaná.
     Vyvrcholením setkání byl sobotní večerní program. Zde vystoupilo deset skupin ve zhruba čtyřicetiminutových blocích, a to za podpory sálu plného hudebníků.
     V průběhu koncertu vyhlásila redakce časopisu Country Zpravodaj AHOJ /měsíčník informací nejen o hudbě/ výsledky nyní již mezinárodní soutěže Sešlo se na redakčním stole – CD, kazeta, demáček za rok 2005. Na Kosodrevině byla keramickou figurkou hudebníka za vítězství v kategorii country kapela oceněna družina Vodopád z Brezna za CD „Na cestách“, v kategorii bluegrass pak skupina Křeni z Karviné za CD „Leaving Home“. Ostatní soutěžní kategorie – folkové skupiny, folk jednotlivci a dua, trampská písnička – budou vyhodnoceny v únorovém čísle časopisu.
     Camp na Kosodrevině se nesl v duchu muziky a přátelství. Skvělí lidé, skvělé místo. Poděkování patří jak organizátorům, tak všem, kteří neváhali a do Nízkých Tater přijeli. Pevně věříme, že tento camp určitě nebyl poslední a znovu se sejdou lidé s lidmi a dobrou muzikou.    
Country Zpravodaj AHOJ – Eva Drašnarová